| Valentin_Valy_1996_cCuu a întrebat:

Salut, am luat un playstation 3 zilele astea si am auzit ca se poate incalzi, cum vine asta?
Pana acum am avut un PC si nu am avut treaba cu incalzire.

Răspuns Câştigător
| xVictor a răspuns:

Nu compara pc-ul cu consolele, si da, PS3 si PS4 si orice consola se poate incalzi daca dai pe maxim si pe nu stiu ce, o consola e exact ca un pc dar mult mai bine pusa la punct -.- e normal sa se incalzeasca lol :/ Bafta

| Valentin_Valy_1996_cCuu explică (pentru xVictor):

Si supraincalzitul?

| xVictor a răspuns (pentru Valentin_Valy_1996_cCuu):

Ți.am răspuns boss, se încălzește că e normal, aerul emanat de componente trebuie sa se duce undeva... Se încălzește că e forjat, utilizat.

| Simpatic a răspuns (pentru Valentin_Valy_1996_cCuu):

Poti folosi un stand de racire, gasesti pe net dar vezi sa fie dedicat PS3
Daca se supraincalzeste foarte tare poate aparea YLOD, dar nu in toate cazurile, de aceea nu stai 10 ore cu PS-ul deschis si te joci il mai si inchizi o data la cateva ore.