| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am mai facut ceva poze, vreau sa le prelucrez cu Adobe lightroom dar iata ca nu le pot importa, dupa ce aleg folderul cu imagini [de pe HDD si de pe card imi face la fel] imaginile inainte sa dau import sunt cu o nuanta de gri, nu merge sa dau import cu toate ca dau select all, nu se selecteaza niciuna, nici manual, cate una nu pot selecta, le-am mutat de colo colo pozele, le-am schimbat numele, le-am facut tot ce puteam face dar nu inteleg de ce? Am observat ca nu numai pozele astea au problema asta, mai am cateva poze pe care nu le 'vrea' in rest majoritatea le poate importa... Ajutor!

1 răspuns:
| SonicAndrei a răspuns:

Pozele au același format cu celelalte? Probabil e o eroare de soft (așa se întâmplă cu programele piratate). Reinstalează Lightroom-ul sau ia-l din altă parte, eventual caută o versiune mai nouă.