| denisTiky a întrebat:

Am mai multe intrebari (pack 3 in 1) ((=

1. amd sau Intel?
2. Windwos 7 sau 10?
3. Cu ce program pot face un dvd bootabil si sa fie ineaparat pentru CD-uri/ DVD-uri

funda daca raspundeti la toate si justificati la primele doua raspunsul!

7 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

1. Intel pentru procesoare, oricare dintre cele doua pentru placi video
2. Ambele sunt bune. Eu as prefera Windows 10 pentru design, pentru ca iti ofera un antivirus bun, pentru ca ai Windows Store din care poti descarca aplicatii si jocuri pentru telefon si pentru Cortana.
3. Nero

| Iunix a răspuns:

1. Intel
2. Windows 7 ultimate 64 biti ( dacă ai minim 4gb ram )
3. CdBurner xp

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Intel pentru ca ai mai multe posibilitati au un suport mult mai bun si gasesti procesoare second foarte ieftine
windows 7 ultimate x64
pentru ca
suporta orice program sau joc
pentru orice componenta pc: drivere
ai acces la foarte multe setari ascunse din windows
interfata prietenoasa
este foarte bine structurat si are foarte putine erori
daca vrei am o versiune ok pentru gaming win 7
0771522843 pentru orice suport

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Am uitat de cd dvd burn
foloseste poweriso
sau
Ashampoo® Burning Studio FREE

| denisTiky explică (pentru LasleaIoan1972):

Am o problema mare, tocmai ce am instalat din nou windwos 7 si nu mai gasesc filele salvate, am dat format la o partitie de 111gb, acolo teoretic era windwosul instalat, i-am dat format si am instalat tot in ea windwosul din nou, si dupa instalare nu mai gasesc partitia D, adica o gasesc doar ca este de 500mb si nu am in ea absolut nici o data, adica aveam poze, filme, jocuri, si acum nu le mai am. te rog din tot sufletul ajuta-ma daca stii! Sunt foarte disperat

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru denisTiky):

0771522843 suna ma si te ajut

| Ssssmokin a răspuns:

1. Amd si Intel. Aici depinde de tine. Poti cumpara un threadripper si in acelasi timp un i7 ultima generatie si rup amandoua.

2. Windows 10. Suportul, securitatea si update-urile il fac mai sigur.

3. Nero, Ntfs sau poweriso.