| GoodLuck15 a întrebat:

Salut.
Am mai pus o intrebare asemanatoare dar nu am primit un raspuns concret.
Sursa de la pc-ul meu are 650w in ghilimele pentru ca nu e brand ci e una noname.
Ideea e ca eu nu am bugetul necesar sa imi achizitionez alta sursa curand deci vreau sa va intreb de ce sursa asta se incalzeste cand joc jocuri care solicita mai mult?
Se poate intampla ceva rau cu ea sau sa nu ma sperii? Nu prea am curajul sa ma joc pana cedeaza daca cedeaza dar vreau sa stiu de ce se incalzeste.As putea achizitiona si o carcasa cu airflow mai bun dar nu cred ca asta e problema.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| EkToR a răspuns:

Cureti sursa de praf, daca pc-ul e in garantie poti sa te joci linistit asa am patit eu si lau schimbat.
Daca nu mai e strange banii taticule ca una noname e sigur o pocnitoare.

| biddi a răspuns:

Salut! In momentul in care joci chipsetul video de la placa consuma mai mult curent, disipatia termica este mai mare si consumul creste!

| GoodLuck15 explică (pentru biddi):

Si sursa nu poate duce acele sarcini sau?

| biddi a răspuns:

Scuze,in functie de componentele din pc, configuratia poate fii la limita, avand in vedere ca sursa e noname, si din cauza asta nu poate duce!