| DAS a întrebat:

Salut.Am mai scris mai devreme o intrebare in legatura cu problema NTLDR.Am schimbat cd-romu-ul si am reusit sa fac sa inceapa instalarea windows-ului. Dupa ce formatez partitia c incepe sa coopieze fisierele, se restarteaza PC-ul si se blocheaza.Scrie multe pe monitor, auto detecting toate componentele si ajunge la NVRAM dupa care scrie urmatoarele:Secondary slave hard disk error Press f1 to resume, atat. Apas f1 si nimic. Ce e de facut? Multumesc.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai daca nu spui tot ce scrie pe ecran! ...nu pot sa te ajut! Cred ca IDE-urile sunt amestecate: astea ma intereseaza:
Primary Master:
Primary Slave:

Secondary Master:
Secondary Slave:

| PureEvil a răspuns:

Scoti al doilea hard care e pus pe modul slave si incerci iar.