| Litoiu_Dany_1994 a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor : As vrea sa-mi cumpar cumpar o tableta dar nu stiu sa o conectez la internet fara sa folosesc wireless!
Ajutati-ma, vreau sa stiu cum sa folosesc internetul fara alte batai de cap!

Răspuns Câştigător
| ZeroDiferit a răspuns:

Tabletele nu au mufa utp pe care sa o conectezi si sa poti folosii netul. De ce ti se pare complicat sa folosesti wifi ul. I ati un router care are easy setup, cel mai practic mi se pare Asus si nu ai treaba. Tu cum ai vrea sa folosesti internetul pe tableta fara wifi? Wi fi ul e si ieftin. Singura solutie e internet pe cartela (daca tableta are slot sim), care e scump si lent. O zi frumoasa ca o funda.

| Litoiu_Dany_1994 explică (pentru ZeroDiferit):

Deci fara router nu pot sa accesez internetul?

2 răspunsuri:
| theo2000 a răspuns:

Pai iti trebuie in primul rand sa ai MB, iar apoi poti intra la setari - wireless si retea - retele mobile - utilizare pachet de date si bifezi.
Sper ca ti-am fost de ajutor! happy