| anonim_4396 a întrebat:

Salut am nevoie de ajutor cand stau pe Pc normal nu are nimic dar cand intru int-un joc ceva se aude mai tare la el cred ca este ventilatorul dc se intampla asta?

Răspuns Câştigător
| Raicadorel a răspuns:

Pai daca joci jocuri noi si care necesita resurse multe si nu ai un pc cu minim un i3 si vreo 8 gb ram dupa vreun sfert de ora va porni ventilatorul (DACA AI PCUL VECHI E NORMAL SA SE INTAMPLE ASTA)DECI SPUNEMI DE CAND AI PC-UL?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Signori_Gianmario_1993 a răspuns:

Pai jocul solicita mult piesele si se incind, iar ventilatorul sursei raceste piesele. sunt piese care ajung si la 90 de grade

| Raicadorel a răspuns (pentru Signori_Gianmario_1993):

Really? sursa raceste piesele?

| Raicadorel a răspuns (pentru Signori_Gianmario_1993):

Mai degraba placa video si inca cv si procesorul au ventilator propriu

| Raicadorel a răspuns (pentru Signori_Gianmario_1993):

Uite aici ceva ce ti-as putea recomanda:https://www.itgalaxy.ro/......-mm-39807/ (daca iti permite pcul sa montezi asa ventilatoare daca nu cauta cv de genu, nu sunt asa de scumpe)

| Raicadorel a răspuns (pentru Signori_Gianmario_1993):

Pentru procesor ti-as recomanda asta :https://www.itgalaxy.ro/coolere/cooler-master/hyper-212-x-113415/ (daca scoate sunteul de la procesor tu ar trebui sa verifici sau un specialist care ventilator scoate sunetul)