| PiticuS a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Mi se deschid 50 pagini cu reclame, pe pagina curenta am peste 20 de reclame una intr-alta, am doar chenarul unde scriu liber. Am incercat si adblock dar degeaba. ce pot face? sad

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai un virus. Incearca cu asta: http://download.chip.eu/ro/Ad-Aware-10.0.138.2879_69540.html?tab=5&show=25
si Bitdefender online.

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca nu ai folosit Adblock-ul adecvat.Eu il folosesc de mult timp si nu am aceasta problema.Ce ai? Chrome? Mozilla?

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

A laut un adware care s-a activat si ii deschide pagini cu reclame.una, doua, ...foarte multe, asa am patit si eu.Cred ca se autodeschid pentru traficul lor. e un fel de pagina de cautare, motor sau cum ii spunem noi, care l-a descarcat cu alte programe odata.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil.Eu am Chrome si am descarcat extensia Adblock din magazinul lor.Si nu am reclame.E adevarat ca se deschide mai greu TPU.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

S deschide mai greu TPU deoarece ruleaza mai intai reclamele, adblock le blocheaza, dar dureaza asta, apoi incarca pagina normala. Asta e, si la mine la fel.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Mergi in internet explorer si descarca adwcleaner.Scanezi cu el, stergi si apoi restartezi pc-ul. Numai in internet explorer deoarece browserul tau este infecat cu adware.ori dezinstalezi browserul si instalezi altul. Dar cel mai bine este cu adwcleaner pentru a nu pierde din semne de carte, parole salvate, etc.

| PiticuS explică:

Am opera. Si am adblock-ul adecvat dar degeaba. Chrome nu imi merge de vreo 6 luni. imi da "not responding". Deci nu stiu ce sa fac

| darrio2007 a răspuns (pentru PiticuS):

Dezinstaleaza-l si reinstaleaza-l iar.Mai da si la mine Not responding dar asa-i fac cateodata.

| Smecherus a răspuns:

Salut! I-mi apar si mie reclame, dar nu asa multe ....eu te-as sfatui sa-ti schimbi windowsul sau sa schimbi motorul de cautare sau cauta pe net ca sigur gasesti. Succes!