| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor pentru a face port forward la router. Am incercat sa il fac singur iar totul era introdus bine, dar portul tot nu era deschis. Help

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Un port deschis pe care nu rulează nimic poate fi văzut ca fiind închis. Poate că nu port forwarding e problema.

2. Cum a zis ineys asigură-te că nu rulează altceva.

| Ineys a răspuns:

Ai urmat tutorialul bine? Poate ceva deja ruleaza pe portul pe care vrei sa faci forward. Incearca sa inchizi orice aplicatie care nu iti trebuie cand faci asta. Stiu ca erau conflicte cu Skype mai de mult cand era la moda chestia cu port forwarding sa-ti tii un server pe PC.
De obicei se facea pe portu folosit si de Skype.

| JicaContra a răspuns:

1. depinde de abonamentul la internet, esti SIGUR ca ai IP public pe router
2. depinde de router, routerele cele mai DE RAHAT cheap de la eeRDeeSh (Digi) in care intra fibra optica direct NU au port forwarding ci port MAPPING care e MUUUUUUUUUUUUUUUUULT mai cretin si complicat
3. try this:
www.portforward.com/
poate te ajuta;)