| Tintar_Marius_1998 a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor pentru ca am intampinat cateva probleme cu calculatorul, nu prea l-am mai folosit si acum nu pot sa il pornesc, cand conectez alimentarea la sursa se aprinde un led albastru langa slotul de placa video, ma poate cineva ajuta, va rog? Dau funda

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Salut, banuiesc ca ai apasat butonul de on de pe spatele sursei ( daca are ). Altfel daca nu ia curent schimba sursa.

| Tintar_Marius_1998 explică (pentru dinaprilie):

Sursa e in regula, am testat-o si merge, problema e la placa de baza ca sta acel led pornit si nu pot aprinde calculatorul

| dinaprilie a răspuns (pentru Tintar_Marius_1998):

Scoate memoria ram ( daca ai doua module ) si lasa doar unul. Alternativ pune-l pe celalalt. Daca mai ai si alte placi scoatele pe toate si lasa doar placa video.

| Tintar_Marius_1998 explică (pentru dinaprilie):

Am incercat, dar in zadar, deja consider ca e stricata si probabil o sa cumpar alta

| dinaprilie a răspuns (pentru Tintar_Marius_1998):

Ok. se pot si reparavsi nu costa f mult

5 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

A mers?