| herbil6 a întrebat:

Salut am nevoie de ajutor rapid. Ce ati alege dintre 2 calculatoare: CPU i3 4170 GPU GTX 960 2GB sau i5 4460 si GTX 750 Ti. Ambele calculatoare au la fel celelat piese 8 GB ram

5 răspunsuri:
| Valy03 a răspuns:

I5 4460 si GTX 750 Ti, daca esti gammer, pe viitor placa video va trebui schimbata.

| iDanyel a răspuns:

Sa o luam cu inceputul.Scapa de acel i3, care este insuficient pentru jocurile next gen.Iti spun sincer, cele doua nuclee nu te vor ajuta prea mult.
Asadar, ia i5-ul acela de 3, 2Ghz.
Acum, placa video. Evident ca GTX 960 bate cu mult un GTX 750 Ti, dar banuiesc ca nu ai destui bani... sfatul meu este sa mergi macar pe un GTX 950, asemanator ca performanta cu 960-ul.Crede-ma, in ciuda pretului de 800 de lei, placa video isi face treaba.
Sper ca te-am putut ajuta!

| OnuOnulică a răspuns:

A 2-a variantă cu siguranță!

| iInfinityDarkness a răspuns:

Dacă poți alege i5-ul cu acea GTX 960. În primul caz, placa video este mai bună, iar procesorul mai slab, iar în al doilea caz este invers.

| peperonies a răspuns:

Cel cu 960