| alexandru5678 a întrebat:

Salut > Am nevoie de o parere.

XIAOMI Redmi Note 4X sau ASUS Zenfone 2 Laser ZE601KL 32GB
Mai pun o data intrebarea aceasta deoarece nu stiu ce sa aleg.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu de XIAOMI nu am auzit dar de Asus da, ca aspect care isi place mai mult?

| mudokins78 a răspuns:

Xiaomi!
Asus are o placă video de cacao! (Mali) xiaomi are snapdragon!
Xiaomi câştiga la faza lejer!

| danutzu96 a răspuns:

Eu am acel XIAOMI si e genial telefonul. De Asus nu stiu prea multe.

| RAY a răspuns (pentru danutzu96):

Cum se misca telefonul? bateria cat tine?

| danutzu96 a răspuns (pentru RAY):

Bateria tine lejer 2 zile chiar daca il chinui. Se misca fluid, acum am update pentru Android 7 pregatit. Ca un minus ar fi camera care nu este excelenta (dar e acceptabila ).

| RAY a răspuns (pentru danutzu96):

Nu se inclazeste cand te joci? te cazut ti-a cazut din mana? cu semnalul cum e? se aude bine?

| danutzu96 a răspuns (pentru RAY):

Nu se incalzeste mai deloc. Da, mi-a cazut din mana si pot spune ca este cam prea finut si fragil, necesita husa. Semnalul este bun, la fel si sunetul.

| RAY a răspuns (pentru danutzu96):

Poate o sa il cumpar si eu cine stie, scuze ca team deranjat dar e spre binele celui care a pus intrebarea

| danutzu96 a răspuns (pentru RAY):

No problem. Il gasesti la pcgarage sau la quickmoblilewinking

| XYZ02 a răspuns:

Ti-am mai raspuns odata, personal as sta departe de Asus, cat despre XIAOMI nu am reusit sa pun mana pe acel model, dar eu am auzit numai cuvinte de lauda despre seria Redmi.
Xiaomi a fost pe locul 3 modial ca producator de telefoane in anul 2014-2015.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru XYZ02):

Xiaomi Redmi 4A a fost in al doilea sfert al lui 2017 al cincilea model pe plan mondial, cu peste 5 milioane de unitati vindute. Primele patru au fost 7, 7 plus, S8, S8+. Asus... hihihihi, Asus. Iti iei acum un telefon cu Android 7, in cateva saptamini se lanseaza Android 8, iar Asus iti vor da update-ul prin 2018 toamna.

| mudokins78 a răspuns (pentru XYZ02):

Asta am încercat să îi spun şi eu!
În momentul ăsta tastez de pe Asus zenfone go. E de!

| XYZ02 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

La ZE500KL nu am primit upgrade inca la Android 7 si nici nu cred ca vor avea de gand sa ii faca.
Cat despre XIAOMI multa lume se fereste petru ca nu prea s-a auzit de aceasta firma in Romania, desi au un plan de marketing foarte interesnat, alegand sa atraga cumparatorii prin specificatii si nu prin reclame.