| PVAAVU a întrebat:

Am nevoie de un program pentru Android care schimbă automat imaginea de fundal și cea de deblocare a telefonului (eu am Android 10). Unul care permite imaginii să aibă o poziție tip completă și să fie derulantă atunci când imaginea e tip peisaj.Să fie gratis, vă rog. Și să îmi permită să adaug un dosar întreg cu imagini de-ale mele din telefon nu să trebuiască să adaug imagine după imagine.
Și fără întrebări de genul " La ce îți folosește?".

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Man, ce vrei tu va necesita control asupra afisarii, deci ori vine ca aplicatie de tip ecran acasa, care se asigura de toate afisarile, implicit de functionlitati, ori vine ca proces permanent in memorie, care-ti va hali mult si bine din baterie si, daca tot e gratis, din datele personale (pentru ca-i vei da toate permisiunile).
Plus ca ei n-am auzit de asa ceva, ideea in sine mi se pare inutila, din prisma implementarii.
Exemplu practic: cine naiba sta sa se uite la ecranul de blocare de ai nevoie sa se schimbe mereu? Este impractic.

Daca nu-ti convine, esti bine-venit la facultatea de informatica, sa-nveti limbaje de programare pentru Android si sa-ti faci propria aplicatie... pe care sa o mai si faci gratis.