| Adbbmsh a întrebat:

Am nevoie de un "specialist" in calculatoare la problema mea. Este vreo sansa sa imi formatez windows-ul fara un DVD sau STICK? Iar in acest proces, daca am totul stocat pe D:/, mi se va sterge ceva sau trebuie sa selectez eu ce partitie sa imi stearga?

Poate o conversatie complexe pe Facebook cu un doritor imi poate fi utila, raman recunoscator.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Windows-ul nu se poate formata, doar partitia unde este instalat windows-ul, dupa care re-instalat din nou.
NU poti face aceasta "fara un DVD sau STICK".

| lpavel a răspuns:

NU! Nu poti formata fara dvd sau stick, si nu se va sterge nimic din D chiar daca vei formata pentru ca vei formata partitia C!

| Adbbmsh explică (pentru lpavel):

Acum chiar sunt dezorientat.

| Adbbmsh explică (pentru lpavel):

Ma scuzi, nu vad diferenta intre "nu se va sterge nimic din D" si "daca formatezi tot nu vei mai ramane cu nimic in D"

| lpavel a răspuns (pentru Adbbmsh):

Vrea sa zica : daca formatezi tot= adica C si D big grin

| danutzu96 a răspuns:

Reinstalare fara un suport cu instalarea nu se poate face. Daca esti atent si nu formatiezi partitia cu datele ramane neatinsa. Celelalte paritii le stergi si le realoci->formatezi din nou

Răspuns utilizator avertizat
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Tu trebuie sa formatezi doar partitia c cand faci acel windows daca formatezi tot nu vei mai ramane cu nimic in D

| Adbbmsh explică (pentru CatalinVictor1985):

Acum chiar sunt dezorientat!

| lpavel a răspuns (pentru Adbbmsh):

De ce?

| Adbbmsh explică (pentru lpavel):

O persoana imi zice ca se duce D:/ -ul, alta nu. laughing

| lpavel a răspuns (pentru Adbbmsh):

Amandoi am zis acelasi lucru, citeste mai atent!

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Repet tu trebuie sa formatezi doar partitia C
De cealalta partitie sau celelalte sa nu te atingi ca ramai fara nimic in pc.
Doar partitia C trebuie formatata