| Adex12k a întrebat:

Am nevoie urgentă de ajutor. Am descarcat un program de curățat pc-u și acum când vreau sa deschid Chrome îmi dă să selectez cum vreau sa îl deschid, selectez chrome.exe și nu îl deschide, l-am dezinstalat și acum nu pot să deschid niciun browser. Vreo soluție? Am nevoie urgent

Răspuns Câştigător
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Control panel programe dezactiveaza functonarile de windows rebot si dupa aia iar control panel programi activa functionarile windows

| Adex12k explică (pentru BostanDaniel1974):

Orice as vrea sa selectez, îmi deschide aia cu Open With și nu știu ce să îi fac

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru Adex12k):

Mergi in sistemul poperativ si actualizeaza adica fai un restoring

| Adex12k explică (pentru BostanDaniel1974):

Acum nu am timp că trebuie să plec la liceu, din câte știu eu durează să îl actualizez și nu am timp acum, încerc diseară

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru Adex12k):

Dai actualizare si poti sa-l lasi succes

| Adex12k explică (pentru BostanDaniel1974):

L-am rezolvat. Am rulat un program de curățat memoria inutilă din PC și am șters tot din folder-ul Temp

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca nu te pricepi prea bine (deduc eu) ar fi bine sa stergi tot HDD-ul si sa reinstalezi Windowsul. Poti pastra poze, filme, muzica (daca nu cumva vezi ca au dubluri ale caror terminatii sunt cu.exe. In cazul asta sunt si alea virusate) pe un stick. Programele care au terminatia.exe chiar daca sunt arhivate trebuie sterse. Ce ai luat de pe net sunt virusate si ti-au virusat tot PC-ul. Cand vrei sa-ti cureti PC-ul ia asta: https://www.piriform.com/ccleaner
Pentru un antivirus bun apeleaza la Bitdefender free.

| GPA a răspuns:

Caută registrii browser-urilor. Șterge toate fișierele de pe partiția c, cele precum (Chrome files, internet files).
Scrie regedit și șterge chromium.

| Adex12k explică (pentru GPA):

Stiam de regedit. Am incercat sa scriu regedit in RUN și îmi dă o eroare. Parca scrie system don't exist sau ceva de genu

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Daca nu reusesti cu raspunsul meu intri in sistemul operativ nu e nevoie sa dezinstalezi windowsul ii faci o actualizare o sati intre inapoi programul ala care l-ai descarcat tu de curatat pciul si apoi il dezinstalezi din nou dar atentie sa nu iti mai ramana fisiere vechi in coada programului care iti face probleme sper ca te-am ajutat daca ai nelamuriri spune-mi

| alexandru0sorin a răspuns:

Man deci in 1u rand sa nu danlodezi niciodata ceva programe din astea ciudate, as isnsita asupra acestui punct dar cred ca ai invatat pe propria piele.

in al 2lea rand, cum ai pus intrebarea asta fara sa intri pebrowser? daca de pe un telefon, descarca pachetul sa insaletzi iar chrome sau ceva si pune-l de pe telefon pe pc si de acolo il reinstalezi si speri sa meargs!
mult succes

| Adex12k explică (pentru alexandru0sorin):

Am patch-u de la Chrome, dar când dau sa îl downloadez, îmi apare aia cu open with, și nu știu ce program să selectez