| Username404Error a întrebat:

Am niste casti Logitech wireless f540 si as vrea sa stiu cum pot opri audio playback-ul,adica sa nu mai aud incasti cea cea vorbesc eu, sau cand tastez etc.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ridica microfonul in sus.Cand il ridici in sus se opreste microfonul.

| Username404Error explică (pentru neluL):

Da stiu,insa eu vreau ca atunci cand vorbesc cu cineva sa nu ma mai aud si pe mine in casti, daca vorbesc cu cineva la casti se aud tote sunetele cum tastez, cand msic ceva etc. Eu asta vreau sa opresc, am citi pe internet si am inteles ca se numeste audio PlayBack, la a; te casti se poate opri dar la acestea nu stiu de ce nu merge...

| neluL a răspuns (pentru Username404Error):

Da se poate, nu conteaza castile sau microfonul! Conteaza driverul de sunet pe care il ai instalat in pc. Daca ai Realtek scrie in Run ->Realtek HD Audio Manager si la microfon ai functia de a oprii PlayBack-ul, uite aici http://i.imgur.com/CsuvOrt.jpg Dupa cum vezi si in poza e inchis.
Daca ai alt driver de la Intel Audio sau Via Audio scrie numele lui in start ->run.

| Username404Error explică (pentru neluL):

Problema este ca mie nu-mi apare nimic deoarece aceste casti sunt wireless, iar Audio Manager imi spune ca nu este nimic conectat.

| neluL a răspuns (pentru Username404Error):

Problema este ca trebuie sa-ti apara driverul de sunet! Nu conteaza ce casti ai, ai driver de sunet oricum in pc. Eu ti-am dat un exemplu, tu poate ai alt driver.
Intra in Start->Run si scrie devmgmt.msc. Acum da dublu click pe "Sound, video and game controllers" si apoi dublu click pe primul driver (e cel de sunet)Vezi cum se numeste si cauti in run panoul de control al sunetului.

| Username404Error explică (pentru neluL):

Se pare ca primul driver este: NIVIDIA high definition audio, iar al doilea este
RealTexk Hight definition audio, indiferent ep care il scriu in RUN imi da aceasta eroare cum ca nu-l gaseste(de scrris am scris bine):http://img198.imageshack.us/img198/4049/qrj1.png

| neluL a răspuns (pentru Username404Error):

Atunci scrie in bara de cautare din Start! Da click pe Start si vezi ca jos ai o bara in care scrii tu-> Realtek HD Audio Manager

| Username404Error explică (pentru neluL):

Da,am incercat deja asta, imi apare prima imagine pe care ti-am dat-o:
Http://imageshack.us/a/img542/6468/p1l.png
Se pare ca este destul de ciudat, poate voi reusi dupa ce-mi reinstalez windowsul.

| neluL a răspuns (pentru Username404Error):

Intra in Start ->run ->dxdiag ->aici da click pe tabul Sound. Fa un print screen de acolo.

| neluL a răspuns (pentru Username404Error):

Nu ai decat driverul implicit din windows si atat. Nu ai ce setari sa faci. Instaleaza unul din driverele:
http://download.cnet.com/......88600.html
sau
http://www.nvidia.com/object/hdmi_audio_xp_vista_win7_1.00.00.59.html
Si apoi cauta panoul de control al driverului respectiv.
Daca nu merge ceva, instaleaza CPU-Z intra in tabul ->Mainboard si fa un print screen de acolo.
http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

| Username404Error explică (pentru neluL):

NU merge nici unul din driverele pe care mi l-ai dat, imi spune ca nu este compatibil sau ceva de genul.http://img850.imageshack.us/img850/5310/3uaq.png

| neluL a răspuns (pentru Username404Error):

Instaleaza driverul asta http://tiny.cc/kxk9zw

| Username404Error explică (pentru neluL):

L-am instalat, insa nu gasesc nici un panou de control nou, decat pe cele vechi, iar daca scriu numele in run acealeasi probleme ca nu le gaseste.

| neluL a răspuns (pentru Username404Error):

Intra in C -> Program Files -> Realtek ->Audio ->HDA -> si da dublu click pe -> RtkNGUI.exe

| Username404Error explică (pentru neluL):

Da,am facut asta, tot asa imi apare: http://imageshack.us/a/img542/6468/p1l.png

| neluL a răspuns (pentru Username404Error):

Ai dat si tu un restart dupa ce ai instalat driverul?
Dezinstaleaza NIVIDIA high definition audio din Device Manager si da un restart!

| Username404Error explică (pentru neluL):

Da,dadusem,am dezintalat,, Nividia... ", dar tot asa apare, sincer nu stiu ce are. Oricum multumesc farte mult pentru ajutor, esti cel mai tare.

| neluL a răspuns (pentru Username404Error):

Fa un reinstall!

| Username404Error explică (pentru neluL):

Ai idee cumva de ce atunci cand inreisrez un tutorial de ce mi se opresc casile dupa un anumit timp?

| neluL a răspuns (pentru Username404Error):

Poate este de la programul cu care faci tutorialul video.