| DovleacTurbat a întrebat:

Salut, am o antenuta wifi TP-LInk pe usb si un mouse pe usb si cred ca interfereaza intre ele sau asa ceva deoarece mouseu-ul are momente cand nu raspunde la comenzi, eu il misc el sta pe loc gen blocat pentru 1 secunda 2. L-am testat pe 2 sisteme de operare, 3 pad-uri face la fel, l-am dus la un prieten mergea perfect. Ce as putea sa-i fac sa nu se `mai bata` intre ele?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cauta un mouse PS2 si probabil se va rezolva.
Functioneaza independent de USB.

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu exista asa ceva. Posibil sa fie de la Windows/placa ta de baza.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu cred ca se "bat" intre ele ca frecventa, doar ca sunt pe acelasi Hub USB, care se supra-incarca.
Incearca sa bagi mouse-ul in alta mufa USB, de pe alta coloana, chiar si frontal, iar la una problema se va rezolva.

| DovleacTurbat explică (pentru Bula):

Nu ma pricep, le-am bagat in toate directiile face la fel. Am luat un adaptor care se baga in ps/2 da cu ala ingheata mouse-ul de tot.

| DovleacTurbat explică (pentru GabiDumitrescu):

Windows-ul e exclus. Placa de baza ce ar putea avea? sa stiu unde sa ma uit sau ce sa caut in neregula laughing.