| TrustAlone a întrebat:

Am o baterie E-Boda Power 230 si nu stiu cum imi dau seama daca este descărcată sau încărcată. Mentionez ca e prima mea baterie externa luată ieri.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Conecteaz-o la un telefon si vezi daca incarca. Ar trebui sa aiba si niste leduri care iti arata stadiul incarcarii sau descarcarii.

| Evolution a răspuns:

Fiecare baterie portabila vine si cu un manual de instructiuni si se pare ca nimeni nu il citeste...
Ca la majoritatea bateriilor portabile, nivelul bateriei este indicat de 4 leduri (becuri) care stau aprinse in momentul in care incarci telefonul sau printr-un buton (Daca are). Daca toate 4 sunt aprinse, bateria e la maxim, daca doar 2 becuri sunt aprinse, bateria e la jumate si de aici deduci tu logic nivelul bateriei.
Acum nu stiu la bateria ta portabila daca are vreun buton, de obicei majoritatea au un buton si il apesi si in momentul ala se aprind ledurile si vezi cat mai ai din ea sau cel mai usor iti pui telefonul la incarcat acolo si vezi cate leduri ai aprinse.
Apropo, ca un sfat de viitor, evita bateriile portabile de la E-boda. Sunt ieftine si proaste.
Am avut 2, una nu mai tinea deloc dupa o luna (acumulator de proasta calitate) iar alta incarca telefonul cu un amperaj mic si pe ea scria ca incarca cu amperaj mai mare.
Deci, in viitor evita firma aia, succes!

| TrustAlone explică (pentru Evolution):

Ms. Am citit manualul da nu prea am inteles