| alyjr a întrebat:

Salut, am o baterie externa de 10000 si de ceva timp nu se incarca, licareste becul dar nu se incarca, are 4 beculete si ramane tot 1 aprins.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nici daca o tii cateva ore la incarcat? Banuiesc ca ai luat una ieftina si proasta, de prin reclame.

| ziftode a răspuns:

Ar trebui sa ai un incarcator de macar 1 amper pentru asa o baterie
de preferat 2 amperi sau mai mult

daca o incarci de la un incarcator de 450 miliamperi (0.45 amperi) atunci EVIDENT ca nu o sa se incarce

daca incarcatorul are 1-2amperi si tot nu se incarca, s-ar putea sa fie prea vechi si sa nu mai faca fata la putere

daca incerci cu alt incarcator de 1-2amperi si tot nu se incarca, atunci... GARANTIE!

PS daca o incarci de la calculator, nu numai ca ala da mai putin de un amper, dar ar trebui sa incetezi, s-ar putea sa ramai fara usb-ul respectiv!

| Rautu_Robert_1989 a răspuns:

Banuiesc ca am aceeasi baterie ca a ta. Incearca sa dolosesti garantia...

| Rautu_Robert_1989 a răspuns:

Banuiesc ca am aceeasi baterie ca a ta. Incearca sa folosesti garantia...