| Danydanyy a întrebat:

Salut
am o bicicleta dhs cam ca aceasta
http://www.bizoo.ro/......170914.jpg
si suspensia de spate a inceput sa scartaie
cu ce as putea sa o ung sa nu mai scartaie
pana acum am incercat cu vaselina, ulei usor (de trasformator) si ulei de masina (de cusut) si tot scartaie
astept recomandari

Răspuns Câştigător
| trema89 a răspuns:

Dhs e cea mai proasta bicicleta, am avut si eu, am avut zile grele cu ea. am avut aceeasi problema, eu am ales sa intaresc suspensia, astfel i-am eliminat elefctul, deci totodata si scartaitul!

5 răspunsuri:
| andreisandu28 a răspuns:

Ce ma? sa nu dai cu ulei ars nici o data la bicicleta mai ales la suspensi iti macina suspensia! asculta ce zic

| Int3rzys a răspuns:

Salut
Incearca sa-i dai si tu cu ulei ars poate merge

| 3mylyan a răspuns (pentru Int3rzys):

Esti boot.cum s adai cu ulei ars la suspensie.acolo inauntru are un mecanism fim.

Răspuns utilizator avertizat
| Danydanyy explică:

Alte sugestii?