| literallythesamebruh a întrebat:

Salut! Am o boxă portabilă căreia vreau sa ii măresc autonomia făcând conexiunea in paralel a mai multor baterii. Am două celule de 3.7v și 3300mah. pot sa pun mai multe celule (de exemplu de 1500mah) sau trebuie de aceeași capacitate? Există riscul ca autonomia sa fie mai mică sau mai mare? Sunt începător și nu prea știu. Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Valorosul69 a răspuns:

N-ai treaba boss, am eu o boxa conectata la 5 baterii portabile si merge strajnet