| GoodLuck15 a întrebat:

Salut
Am o carcasa inter tech k-2 gts.
Am 3 venturi de 120mm unul in fata care baga aer unul in spate care scoate aer si altul in lateral care baga aer.
Wire managementul in zona procesorului si al ramilor este ok adica nu sunt cabluri insirate aiurea.In partea de jos nu e atat de ok pentru ca am sursa jos si nu am avut rabdate sa incerc macar sa fac un wire management si acolo.
Coolerul de la procesor sta indreptat in jos spre placa video.
Sa fie problema de la wire management si de la pozitionarea aceasta a coolerul-ui problema ce duce la incalzirea procesorului peste 55 de grade?

6 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Ce procesor ai? Ce cooler? (Felicitari pentru. carcasa, un model extrem de reusit). Daca vrei sfaturi mai utile, intreaba pe mygarage.

| GoodLuck15 explică (pentru Superior):

Am cooler gammax 300 si procesor mai batran dar care isi face treaba pentru ce joc eu un q9550. Vreau sa fac un upgrade la un fx 8300 si bineinteles sa schimb si placa de baza si daca asta se incinge darmai fx.

Răspuns utilizator avertizat
| GoodLuck15 explică (pentru Nikolassss):

Daca as lua la pariuri de ce nulaughing)) eu as merge si pe i7 daca as avea bugetul necesarhappy

| WxRo a răspuns:

In load 55? pentru ca daca ai 55 de grade in load este super ok. Daca ai 55 de grade in standby ...este destul de mult. TJmax pentru un q5550 este undeva la 80 de grade.
Cooler-ul este unul destul de decent ...ai aplicat corect pasta termoconductoare?

| GoodLuck15 explică (pentru WxRo):

Pai eu ma gandesc ca da am pus nici prea multa nici prea putina si am intins-o pe toata suprafata.