| avram2403 a întrebat:

Am o casa la tara unde exista semnal in 4G FDD-LTE 2100 MHz Banda 1, am căutat pe internet amplificator 4G 2100 MHz banda 1 și îmi returnează amplificator WCDMA 3G 2100. Îi tot una?

3 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

NOPE, 3g NU e 4g, moment in care daca ai doar semnal 4g NU o sa mearga, de asemenea, daca ai anumite abonamente, s-ar putea sa nu ai trafic pe 3g sau sa fie mai putin (la gigi am 50G pe luna pe 4g si doar 5G pe luna pe 3g)

| avram2403 explică (pentru JicaContra):

De exemplu aceasta îi ok?
https://a.aliexpress.com/_dUcBo04

| JicaContra a răspuns (pentru avram2403):

Sa stii ca nu ma pricep la amplificatoare, doar am observat ca ai postat unul 3g in loc de 4g, asa ca din punctul meu de vedere ala pare ok!