| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am o combina AIWA pe care am conectat-o prin cablu audio la PC, de vreo cateva ori mi-a facut figura.Adica,mergea ce mergea,iar dupa aceea o boxa nu se mai auzea,am reinstalat driverele de sunet VIA HD(cu realtek nu imi merge deloc) si a mers,acum nu stiu ce are de nu vrea sa mai mearga,mentionez ca ambele boxe se aud cand dau pe cd sau radio,iar cand dau pe AUangrysa se auda in PC),nu mai merge o boxa.Ce e de facut, pentru ca driverele de sunet le-am instalat/dezinstalat de n ori. Posibil sa fie de la placa de baza? am un asrock n68c-s-ucc.Daca stiti cum se rezolva aceasta problema, va rog sa imi spune-ti si mie.Multumesc!

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Posibil să ai probleme cu cablul sau mufele de contact.
Încearcă să conectezi mufa jack care se conectează la PC pe o altă sursă de semnal ( ex. MP3 sau altceva ) sau mai simplu atinge contactele de la mufa jack tată cu degetul iar în acest caz trebuie să se audă un brum în boxe ( dacă atingi şi inelul de lângă vârf ).