| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o combina cu doua boxe mari si vreau ca sa conectez boxele la unitatea de la pc, cum pot face asta? se poate arde placa de sunet din cauza boxelor? astept raspuns.

Răspuns Câştigător
| King_Iulian_1977 a răspuns:

Poti sa le conectezi dar iesirea placii de sunet are 2w maxim, la doua boxe de 50w cam ce ai vrea sa se auda.
boxele se conecteaza prin amplificator!

| Anonymous1995 a răspuns (pentru King_Iulian_1977):

Sa inteleg ca deschid unitatea si le bag prin unitate? s-au n-ar fi indicat sa le mai conectez?

2 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Cauti si vezi daca combina ta (daca as sti ce combina ai ti-as spune eu) are mufe pentru intrare audio. Daca are, cauti un cablu cu mufele corespunzatoare, jack stereo pentru pc si probabil rca pentru compina, conectezi si va functiona fara sa-ti faci griji pentru placa de sunet din pc. Dar sa nu incerci sa conectezi boxele direct in pc, ci numai prin amplificatorul din combina.