| sorin699 a întrebat:

Am o combina mai veche Philips. Se aude foarte bine dar de 2 zile cand o pornesc se aude foarte incet. Dupa 4-5 minute isi revine dintr-o data si se aude tare, adica normal. Sa fie oare de la condensatori? PS. O folosesc la PC pentru amplificare.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca este vorba de un condensator stricat. Ar trebui cineva (care se pricepe) sa verifice condensatorii electrolitici daca sunt umflati.

| ArmywCode a răspuns:

Vezi sa fie mufele bagate cum trebuie. Daca nu, vezi ca mufa mama de la calculator sa nu fie uzata.

| sorin699 explică (pentru ArmywCode):

Mufele sunt ok. Mufa mama e buna pentru ca am probat un alt cablu de la cineva si nu sunt probleme. Mersi pentru raspuns.