| Denis123456 a întrebat:

Salut am o dilema,vreau sa-mi iau o baterie originala la s6, am gasit una la 142 lei,dar numarul de model difera, telefonul meu e G920F si la descrierea bateriei scrie numar model G925F,are ceva daca nu se potrivesc modelele?

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Salut!

Diferenta nu e la dimensiuni si cu atat mai putin la amperajul bateriei. E tot S6, dar o alta varianta. De exemplu, eu aveam S6 Edge, un model produs doar in State si abia daca l-am gasit oficial pe net.
Deci, fara grija, o poti cumpara.