| Stemate_Iulian_1999 a întrebat:

Salut, am o idee, unde as putea sa o propun, nu stiu daca s-o spun... e vorba de un proiect pe care il fac si e vorba de teleportare, unde as putea expune proiectul sau ideea mea? Un laborator stiintific de cercetare din Romania sau din afara...

Răspuns Câştigător
| adinutzaadina47 a răspuns:

Oamenii de stiință din China lucrează si au facut progrese în domeniul teleportării cuantice, transportând un foton la 500 de km distanță. Chiar si aşa, teleportarea umană este prevăzută undeva în viitorul (foarte) îndepărtat. Încearcă să te documentezi mai mult. Uite un link care te-ar putea ajuta: http://easyengineering.ro/tehnologiile-viitorului-teleportarea/

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La oficiul de patente si inventii!

| mudokins78 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu te poţi duce la Osim doar cu o idee! (Punct.)

| Violleta2022 a răspuns (pentru mudokins78):

A spus ca are proiect... in cazul asta, ma gandesc ca este deja elaborat si explicat in scris ce ideea are si cum functioneaza.

| mudokins78 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu! A spus că face un proiect!
Aş putea spune că e mai mult o schiţă. Mai e ceva până la a fi cu adevărat un proiect! (Şi vorbim de teleportare, nu de vreun proiect muzical sau alte mici proiecte)

| Violleta2022 a răspuns (pentru mudokins78):

Ai dreptate, nu cred ca are mai mult de o idee si eventual o schita, dar ma gandesc ca poate are vreo idee de proiect pentru fizica quantica....mai stii, cine stie ce geniu zace printre noi si noi il tinem din treaba happy
Lasa omul sa mearga la Osim, si ii vor explica aia de acolo ce trebuie sa pregateasca, pentru ca proiectul lui sa fie protejat. Cu aplicabilitatea si executia, se va gandii el mai tarziu, cand trece de faza Osimului, unde lasa si acolo un pumn de bani pentru patentare, protectie, inventie, inovatie sau ce o fii.

| mudokins78 a răspuns (pentru Violleta2022):

La vârsta lui şi eu aveam idei de nave spaţiale, şi mi-se părea uşor.
Bineînţeles că am crescut, şi mintea mi-a revenit la normal!

| xerxes1 a răspuns:

La primul WC public.

| mudokins78 a răspuns:

O idee minunată!
Auzi la el!? Are o idee!
Auzi frate gogule!, nu vrei să ne împărtăsesti si nouă ideea aia minunată?
Suntem numai "urechi"!