| valentin95 a întrebat:

Salut, am o imprimanta Canon Pixma MG2150 care nu imi mai citeste cartusul negru pe care l-am incarcat cu ceva timp in urma dar a mers ok pana acum. Ce este de facut? Multumeschappy

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate a mers ok cu primul rând de cartuse. Cu imprimanta Canon...e groaznic. Si eu am, la inceput mergea, totul era ok, dar odata cu reincarcarea cartuselor, ori dadea error, ori imi zicea ca nu-s umplute, ori ca sunt incompatibile(cu toate ca erau aceleasi), mi-am cumparat si alte cartuse (mai mari, care contine mai mult tonner), valabile pentru aceasta imprimanta si aceeasi problema. Bani aruncati in vant, si pe cartuse si pe imprimanta. M-am enervat si mi-am luat alta, dar nu Canon. Una mult mai scumpa, cu asta n-am probleme. laughing Cred ca trebuie sa te duci cu ea la un centru unde se repara calculatoare si sa-i rogi sa ti-o regleze. Eu cred ca asa o sa fac cu cea veche("veche" in ghilimele, ca o cumparasem nou-nouta in urma cu un an!). Nu stiu de ce sunt asa proaste imprimantele Canon...Chiar nu stiu! crying crying crying

| dannyel86 a răspuns:

Am auzit si eu despre Canon si problemele lor. Daca ai bani sa-ti cumperi una noua, mergi pe HP. Se merita, iar problemele care apar (din cand in cand) la HP sunt rezolvabile.
Incearca totusi, poate gasesti o solutie la Canon. Bafta!