| bogdanz04 a întrebat:

Salut,am o imprimanta Canon Pixma MG2455, si de curand(imprimanta are un an) a inceput sa imi faca fite..si anume: pc-ul imi detecteaza cartusurile goale,dar daca le scoti,te fac pe maini daca nu esti atent de zici ca ai vopsit ceva, si nu imi trage coala de format a4(nu am incercat nici alt tip de coala),si cand imi trage coala,o trage putin,ramane blocat pret de o secunda si scoate un zgomot mai neplacut. dupa care suna ca si cum ar face printarea dar o scoate complet goala,fara niciun punctulet pe ea.m-am uitat in locul unde bagi coala,si am observat ca are sa zic asa un trunchi cu doua rotite care trage coala in imprimanta,se misca foarte lejer in orice directie(atata ca nu il poti scoate de tot,in rest il poti misca lejer in orice directie,o sa las si o poza cu acea chestie despre care vorbesc).Imi puteti spune va rog frumos care este cauza, si ce as putea face?

6 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Stiu ca nu vrei sa auzi asta, dar imprimantele Canon sunt bataie de joc. Incearca imprimante de la EPSON cu cerneala. te tine cam 1000 de foi si sa cumperi o noua cerneala te costa 30 - cu care poti alimenta de 2 ori. O astfel de imprimanta e intre 350 si 500 de lei. Eu pe a mea, de ex, am luat.o cu 400.

| bogdanz04 explică (pentru Mayar):

Eu am cumparat aceasta imprimanta la 150 de lei, iar la 500 lei iti iei direct imprimanta laserjet, inkjet nu merita la banii aia(parerea mea)

| Mayar a răspuns (pentru bogdanz04):

Inteleg. mersi de info happy

| xerxes1 a răspuns:

Trebuie sa faci curatirea capetelor, le are infundate.
Asa se intampla cand nu o mai folosesti ceva timp sau o uiti cu cartusele goale.
Daca nu reuseste operatia, se poate arunca.

| simpluone a răspuns:

Capetele de imprimare infundate. Am inteles ca se pot desfunda la anumite centre de reumplere a cartuselor, operatie destul de complicata pe care nu te sfatuiesc sa o faci singur!