| IlieTiti1 a întrebat:

Am o imprimanta EPSON l850, o am de o mult timp, dar acum a inceput sa scoata pozele pe portocaliu cu linii, se vede persoana din poza dar pe portocaliu. Ce pot face? imprimanta are setari de curatare cap dar nu rezolva cu nimic... si cand dau pe verificare duze imi apare ca o culoare nu o are apare mai stearsa!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tiparesti o pagina de test, pe ea vor aparea culorile de baza.
Care culoare lipseste, aceea nu functioneaza - cartusul trebuie umplut sau inlocuit.

| IlieTiti1 explică (pentru Bula):

Nu merge am incercat

| Bula a răspuns (pentru IlieTiti1):

Ai umplut sau ai inlocuit cartusul?
Si care culoare?