| adelin0577 a întrebat:

Am o imprimanta HP Deskjet 2130. Stie cineva daca imi va mai citi cartusul dupa ce il reumplu?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Da, il va citi si va putea fi folosit in continuare.
Daca reumpli cartusul acasa (costuri mici), nu e exclus ca nivelul de cerneala din soft sa nu mai corespunda (sa ramana la acelasi nivel cu ultima utilizare).
Daca faci refillul intr-un centru de reumplere, cei de acolo ar trebui sa-ti curete cartusul si ti-l vor reumple, astfel incat afisajul sa corespunda nivelului real de cerneala (9-10 lei fiecare refill - nu renteaza atat timp cat o sticluta de 100 ml cerneala costa pana in 15 lei).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur cartusul va fi din nou citit de catre imprimanta. Daca iti iei chit, sa speli cartusul pentru a nu ramane vopsea intarita. Bye

Răspuns utilizator avertizat