| dany678 a întrebat:

am o imprimanta, si cand dau print imi da eroarea asta 'Communication Not Available'. Stie careva ce pot sa ii fac?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cablul de legatura verifica-l daca este bagat in mufe sau daca este intrerupt. Incearca-l la un vecin! Daca nu este de vina cablul pot fi stricate mufele de la imprimanta sau PC si in final poate fi defecta imprimanta.

| dfeel a răspuns:

Daca imprimanta iti este recunoscuta corect in windows inseamna ca e cablul.
Ar mai putea fi si un conflict hardware motiv pentru care, inainte de a schimba cablul, incearca sa o reinstalezi (driver + eventualele softuri) dupa ce ai dat uninstall in prealabil la programele ei specifice.