| SkenWell a întrebat:

Am o intrebare :Am o zona unde nu este internetul prin fibra optica [la provider-ul Telekom]adica este modelul vechi prin cupru care nu prinde mai mult de 20de mbps chiar daca este cel mai mare pachet de internet adica L.Stiti cumva daca se poate pune fibra optica la cerere?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Depinde de locația ta, sună-i, dă-le adresa și îți spun ei dacă au "condiții tehnice"

| mihai69 a răspuns:

Dar ai măcar 3sau 4 G?

| SkenWell explică (pentru mihai69):

4G

| mihai69 a răspuns (pentru SkenWell):

Atunci... De ce te mai chinui cu netul cablat?!? Faci "hotspot" din telefon și ai net ca lumea!

| SkenWell explică (pentru mihai69):

Mda dar pingul adica timpul de raspuns este mult mai mare ca pe cablu...

| mihai69 a răspuns (pentru SkenWell):

Hmmm... Ciudat, dar nu te contrazic.
Oricum, costul instalării de fibră pentru un singur abonat e prohibitiv.

| Karina10Kqrina10 a răspuns:

Buna depinde in ce zona stai, fibra optica la telekom sunt doar in anumite zone