| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o intrebare :
Are ceva daca de fiecare data dupa ce opresc pc-ul il scot din priza?
Este vreun risk?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Nu exista niciun risc, atat timp cat il deconectezi de la priza fiind oprit, nu in timpul functionarii. Ca sa nu manipulezi repetitiv cablurile, iti recomand un prelungitor cu buton on/off, la care sa conectezi sistemul. Ar fi si mai comod pentru tine, decat sa tot tragi de priza pentru a deconecta calculatorul de la sursa de curent.

1 răspuns:
| profil6568923 a răspuns:

De fiecare data dupa ce inchid pc-ul inchid monitorul si scot pc-ul din priza.
Nu este nici o problema.