| HardCore7750 a întrebat:

Salut, am o intrebare cam ciudata, EXISTA HACK care sa arda PC-ul, adica sa bage curent mai mult pana il arde sau altfel?

12 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca poate careva sa faca asa ceva? Nu are cum. Daca stii ori daca citesti calculatorul este alimentat de o sursa de curent, decinu isi ia elcurent printr-un progam anume asa cit vrea el.Deci tu ai o sursa care atita timpcit este pornita asigura laiesire 5 volti sau 12 volti cit este necesar acolo unde merge acel cablu.Sursa are mai multe iesiri de diferite voltaje si amperaj, fiecare mergind acolounde trebuie si este nevoie.Ca urmare cine si cum sa poata sa iti dea tie curent mai mult nu vad.Este ca si cum tu ai spune sau ai vrea sa iei mai mult de 220 sau 240 de volti de la opriza.Nici daca esti aolo tu personal nu poti lua mai mult decit este.Deci nici o sansa.Singura chestie ar fi ca curentul tau electric sa aiba fluctuatii, dar in acest caz se va arde sursa.Si chiar asa fiind curentul electric nu poate fi manipulat de cine tu crezi. Daca stai si te gindesti cum functioneaza un lucru poti si singur sa iti dai raspuns.

| Niiiicu a răspuns:

De ce ai vrea sa faci asta?

| HardCore7750 explică (pentru Niiiicu):

Nu vreau, intrebam daca exista

| Niiiicu a răspuns (pentru HardCore7750):

Aaa,okhappy

| ThePokemon a răspuns:

Mda, există. Dar nu ştiu de unde le iei sau ce faci, pentru că nu le am cu hack-urile.

| aldegor a răspuns:

Nu exista asa ceva, si daca ar exista nu ar fi posibil pentru ca orice processor chiar si alea mai vechi cand se supraincalzeste automat isi da shutdown tongue

| HardCore7750 explică (pentru aldegor):

Pai nu neaparat la pocesor, HDD, placa video, in asa fel cat sa il arada, placa de baza

| Gabriel_Kosmyn_1999 a răspuns:

N-ai treaba nu exita asa ceva

| Dragos9702 a răspuns:

Nu

| MoustacheCreative a răspuns:

Sincer;; Nu am auzit de asa ceva thinking Nu cred ca poate. Ar fi chiar...