| Zipon300 a întrebat:

Am o intrebare, castile mele au 2 mufe, 1 de casti si 1 de microfon, iar laptopul meu are un singur loc unde pot sa bag doar castile, intrebare este, exista un fel ed aparat, gen care sa-l conectez la laptop prin cablu usb, si in el sa bag castile si microfonul?
Daca da ati putea sa-mi aratati un site care vinde asa ceva?!?

Care ma ajuta dau funda!

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Daca vrei sa folosesti si microfonul castilor nu prea ai acum fara un adaptor.

In cazul in care vrei sa ai sunet doar si sa folosesti microfonul intern al laptop-ului o sa mearga fara probleme.

Adaptor poti sa gasesti si la eMAG. Ai avea nevoie de un:
"Male Plug Stereo - 2 x 3, 5 mm Female Jack Stereo"

3 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

Laptopul tau are combo 2 in 1, teoretic ar trebui sa-ti mearga mufa de casti, fara probleme, ai incercat te casti simple? Fara microfon? Dar cu microfon (cele de telefon).

| Zipon300 explică (pentru ishallhelpyou):

Da, dar cand vorbesc cu cineva se aude un bazait pe fundal -_-

| ishallhelpyou a răspuns (pentru Zipon300):

Daca si cu alt microfon se aude bazaitul, este din laptop, daca nu, este din casti.