| Bogna a întrebat:

Am o intrebare"
de ce mi se stinge laptopul cind joc jocuri video,
de mult timp am aceasta problema si nu stiu cum sa o rezolv.
Remarc ca curat de praf latopul regulat si am si un cooler pad.
Va rog sa ma ajutati, sa propuneti idei cum as putea rezolva aceasta problema.Multumesc.Funda!

4 răspunsuri:
| cristi9c a răspuns:

Ai placă video integrată sau dedicată?

| cristi9c a răspuns:

Din cauza asta nu îți merg. Pentru a juca jocuri mai mari pe laptop îți trebuie placă video dedicată!

| Bogna explică (pentru cristi9c):

Inainte de a downloada jocurile intru pe acest site game-debate.com si verific daca calculatorul meu este compatibil sau nu cu jocul dat.
de exemplu pentru fifa 13 calculatorul meu are cerintele medii, dar sa stii ca jocul merge lent si la parametrii minimi ai jocului.