| Andrei2991 a întrebat:

Salut, am o intrebare : De ce nu se booteaza custom recovery-ul pe care l-am pus? Mentionez ca am mai folosit Philz si TWRP inainte. Dar dupa un format total, niciun recovery nu mai merge in afara de CWM, si pe CWM nu reusesc sa instalez niciun custom ROM. Aveti vreo solutie?

11 răspunsuri:
| MadHOuse a răspuns:

Ce telefon folosesti?

| Andrei2991 explică (pentru MadHOuse):

EvolioM5, dar nu inteleg pentru ca am mai instalat si Philz si TWRP

| MadHOuse a răspuns (pentru Andrei2991):

Ca sa iti poti instala custom rom trebuie sa fie compatibil cu brand-ul tau! Nu trebuia sa dai format data...ci doar wipe data cache si dalvik cache.Revin daca iti gasesc un custom rom pentru telefonul tau!

| Andrei2991 explică (pentru MadHOuse):

Faza e ca eu de fiecare data, asa instalam reocvery-ul, e prima data cand mi s-a intamplat. Stii ce se intampla, instalez recovery-ul si cand incerc sa bootez recovery-ul e doar logo-ul telefonului, si pot sa astept ani la rand dar nu booteaza. Si am instalat din nou stock ROM-ul de multe ori si recovery-ul tot nu merge. Nu stiu care poate sa fie problema

| MadHOuse a răspuns (pentru Andrei2991):

Ok ar trebui sa ai root la telefon pentru a instala custom recovery.
Revin daca gasesc modelul telefonului tau din china!

| Andrei2991 explică (pentru MadHOuse):

E Okapia Magic X. Am cautat eu, si root am ca sa pot instala recovery-ul.

| MadHOuse a răspuns (pentru Andrei2991):

Din pacate nu am gasit custom recovery si custom rom pentru telefonul tau...tu de unde ai luat recovery-ul?

| Andrei2991 explică (pentru MadHOuse):

De pe mtkroms.com, am gasit acolo TWRP si Philz pentru orice dispozitiv MTK, si mi-au mers inainte, dar dupa un format, care l-am mai facut inainte, pur si simplu nu mai booteaza recovery-ul.

| Andrei2991 explică (pentru MadHOuse):

Da am incercat, problema mea e ca dupa un format recovery-ul nu mai merge...

| MadHOuse a răspuns (pentru Andrei2991):

Nu am alte idei...scz.