| Mekito a întrebat:

Am o intrebare. De curând am cumparat o carcasă noua calculatorului meu si trebuie sa pun toate continentele in ea. Intrebarea este: Windows-ul se va resetat? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Daca se pun eceleasi componente, totul va merge la fel ca si in vechea carcasa, windows-ul va fi acelasi si nu trebuie resetat. Pot sa apara mici probleme daca se instaleaza ceva gresit. E bine sa se poarte o bratara antistatica http://www.mivarom.ro/catalog/product_info.php/bratara-antistatica-p-8516 pentru a preveni eventualele descarcari electrostatice care pot deteriora componentele. Toate cablurile de la retea, imprimanta, monitor se conecteaza numai dupa ce calculatorul e montat complet, iar in timpul montarii/demontarii trebuie sa fie scoase,

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Numai sa nu pui continentele ca nici macar Europa nu incape. Doar sa pui componentele!