| PoisonJuke a întrebat:

Salut, am o intrebare despre procesoarele intel core... Am gasit un calc misto cu gtx 460, intel core i5. ddr3. etc si as vrea sa stiu daca Intel Core i5 este bun pentru jocuri deoarece eu pentru asta il vreau. Placa video si restul sunt perfecte dar procesorul nu sunt sigur daca este pentru jocuri, sper ca stiti voi, multumeschappy A da, era sa uit, primiti funda si voturi desigur.

3 răspunsuri:
| PoisonJuke explică:

Pai george are 3, 2 ghzbig grin deci ii bun. Mersi de raspuns.

| ovidius a răspuns:

Orice i5 duce decent orice joc apărut. Doar placa video să fie "potentă".

| GeorgeTo a răspuns:

Da este bun i5 pentru jocuri si pentru multimedia, office insa cati Ghz are? ex gen : Intel core i5 2,53GHz asta cont daca e 2, 55 2, 66 sau mai mare e excelent insa daca e mai mic de 2, 55Ghz nu e bun deoarece jocurile care au aparut acum cer mult la procesor ram si placa video