| Elegant a întrebat:

Am o intrebare.
Este buna oferta de la Telekom: https://www.telekom.ro/fix/televiziune-m-internet-l-voce -s.html
1000 Mbps este mult sau putin?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viteza aceasta este ca si Fiber Link 1000 de la RDS(Digi), numai ca sincer, pe cei de la Telekom nu ii cred pe cuvant.
Pentru ca nu pot stii ce echipamente furnizeaza, ce GPON-uri, si toate cele necesare, incat sa iti livreze tie 1000 Mbps negarantat. Dar asta este partea a 2-a.
Ai avea 100 MB/s download, si 25 MB/s upload. Ceea ce este arhisuficient, dar, daca nu ai un ssd, sa nu-ti inchipui ca poti descarca cu viteza maxima, vei limita din start download-ul la maxim 25-30 MB.

| GabiRo a răspuns:

Este super-oferta zic eu. 1000Mbps este o viteza foarte mare de internet.