| Lalu_Maria-Alexandra_1988 a întrebat:

Am o întrebare în legătură cu sistemul meu Android;
Eu mi-am instalat multe aplicații din surse necunoscute și a mers, dar de ieri incoace ori de câte ori voiam să îmi instalez ceva de pe Google(nu Play) sau Apdoide nu merge când vreau sa apăs butonul instalați! De ce?

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Trebuie sa revii la setarile din fabrica.
Mai intai muti fotografiile si muzica pe un card apoi dai reset.
Nu mai instala aplicatii din alte surse pentru ca multe din ele sunt virusate. Singura ta sursa e obligatoriu sa fie magazimul oficial Google Play Store ( cel care vine peinstalat pe telefon). Aptoide e plin de virusi.
Instaleaza si un antivirus cunoscut eu recomand Avast.
Succes.
happy

| lilianaadelina a răspuns:

Presupun ca este o eroare a aplicatiei
Si eu am patit acelasi lucru cand am vrut sa reinstalez Instagram-ul
Incearca sa mai reduci din descarcarile din sursa neaigura si un restart la telefon.

| Alex1259 a răspuns:

Ce mai sigur nu ai un telefon prea nou. Ori ca e nou ori ca e mai vechi da i resetare din butoane si sterge tot tot.

| Alex1259 a răspuns:

Resetare din butoane