| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o intrebare legata de 'ALTEX' si acord funda la raspunsul corect si precis in conditiile in care o sa ma ajute. Daca pe site-ul oficial altex scrie ca telefonul 'x' costa 849 lei ( exemplu ) si e la reducere la 745, si la magazinul din oras la mine va costa 745 lei adica tot la reducere o sa fie si la magazinul din care doresc sa cumpar x telefon?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde, poate promotia e doar online, poate magazinul nu are telefonul pe stoc, nu avem de unde sti

| sierra1 a răspuns:

Dacă nu e in magazin - il aduc ei sau îl comanzi online și il iei din magazin sau prin curier

| Bondarel99 a răspuns:

Posibil sa nu fie deloc produsul in magazinul respectiv. Da acolo unde scrie "rezerva in magazin" si vei afla daca e disponibil, apoi il rezervi la pretul cu reducere.

| dannyel86 a răspuns:

Preturile de pe site difera de cele de la raft.
Pagina Altex e pentru cumparaturile online!
Daca dai o comanda pe pagina lor, vei plati pretul afisat acolo (plus taxe transport la adresa indicata; vezi conditiile de livrare).
Daca vei merge in magazin, vei plati pretul produsului afisat la raft.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă faci rezervare în magazin de pe internet, chiar dacă în magazin îl au mai scump, ți-l dă la prețul rezervării, am pățit eu.

| Paula2018 a răspuns:

Asta depinde daca ei au aceleasi reduceri si pe site si pe magazin. Sunt promotii doar pentru site si separat pentru magazin (asta mi-a spus cineva din magazin in momentul achizitionarii unui produs). La mine a fost acelasi pret mi-am luat o plita cu inductie, pe site pret promo, la fel si in magazin. Si, mai poti face ceva sa fii sigur. Poti rezerva online la pretul redus si sa ti-l trimita in magazinul x, atunci suta la suta nu dai gres.