| AndreiEOG a întrebat:

Salut, am o intrebare legata de calculatorul meu:
Am un procesor AMD Athlon(tm) 3200+ 2. 00GHz, 1Gb ram si o placa video ATI Radeon 9600 256 mb si windows 7 ultimate. Intrebarea mea este daca as mai cumpara inca 2 GB ram si o placa video mai buna de 1 Gb ar creste performanta in jocuri? Sau trebuie schimbat si procesorul? Astept raspuns.

Răspuns Câştigător
| Paul199313 a răspuns:

Ar creste grafica jocurilor dar ai nevoie si de un procesor mai mare sa functioneze ca la carte!

3 răspunsuri:
| DANI_1590 a răspuns:

Procesorul nu conteaza atat de mult in jocuri, dar ar trebui sa il upgradezi macar cu ceva quad core

| ChrystianSandu a răspuns:

Depinde. Normal că o să crească. Cel putin vei putea juca pe o grafica mare cu multe fps-uri.

| ġคвÿ a răspuns:

Exact ia-ti 2gbram si o placa video de 1gb, cat despre procesor este cam mic dar merge si asta, tiar trebui cel putin 4600 mie sa nu aiba lag in jocurile gta4 fifa 13, 14