| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o întrebare legată de imprimanta mea...
Eu am o imprimantă HP LaserJet MFP M130fw, deci e o imprimantă laser de la HP ( https://www.emag.ro/......DCRJH2BBM/ ).

Cum tonerul primit din fabrică aproape s-a terminat (mai este doar 20% plin, adică mai poate printa aproximativ vreo 50 de pagini conform statisticilor sale), aș vrea să îl înlocuiesc cu unul nou adică acesta ( https://www.emag.ro/......D5YJZ9BBM/ ) dar marea mea nelămurire este:

După ce tonerul vechi va fi gol și voi cumpăra unul nou, chiar dacă tonerul nou are chip inclus (nu este un toner original!) ar fi bine să scot chipul din tonerul nou și să pun în locul său chipul din tonerul vechi, adică pe cel primit din fabrică (primul, originalul)?

Deci eu știu că noul cartuș/toner are un chip inclus, dar datorită faptului că nu e un produs original m-am gândit să scot chipul din cartușul nou și să pun în loc chipul din cartușul gol/uzat/primit din fabrică/original! Ar fi bine să fac asat?

MULȚUMESC!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

As zice sa nu, ca daca nu pui cipul fix cum trebuie ramai si fara bani si fara toner.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Okkk... atunci nu o să fac nimic cu nici un chip... mersi!

1 răspuns: