| Bobrov_Tudor_1971 a întrebat:

Am o intrebare legata de incarcatoare de laptop.
Am un laptop putin mai vechi (ASUS X552L) si tocmai ce mi s-a stricat incarcatorul sau.Mai am un laptop care detine un incarcator.Intrebarea estetongueot sa incarc laptopul vechi cu un alt incarcator? Laptopul vechi a avut un incarcator 3, 42A iar incarcatorul acesta are 6, 32A. Este sigur sa incarc laptopul vechi cu acest tip de incarcator,avand in vedere ca au amperaje diferite?
PS:Am citit undeva ca nu este sigur sa faci asta, dar vreau raspunsuri de la voi.
Funda celei mai corecte variante.

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Incarcatorul de 6, 32A il poti folosi cu succes. Laptopul isi trage exact cati amperi ii sunt necesari. Totul este sa fie aceeasi tensiune ( Volti ) cu acela de 3, 42A!

| Bobrov_Tudor_1971 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Mersi de raspuns! Chiar m-a ajutat!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Bobrov_Tudor_1971):

Bafta deasa si succes!