| Snipy a întrebat:

Salut,Am o intrebare legata de Windows 10. Momentan folosesc windows 7 si din cauza faptului ca din ianuarie 2020 windows 7 nu va mai primi update-uri m-am gandit ca ar trebui sa fac upgrade la windows 10.
Acum intrebarea legata de windows 10 : imi va merge win 10 pe urmatoarele specificatii?
- Procesor i3 4130 3. 4ghz
- Placa video GTX 1050 2GB
- 8GB RAM
- 1TB SSHD Seagate FireCuda™, 8GB NAND, 7200 rpm, 64MB cache, SATA III
- Placa de baza H81M-DG4

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Da. Orice sistem de operare va functiona pe acel PC.

| DamnedDark a răspuns:

Da, fara nici-o problema. Windows 10 fiind optimizat foarte bine

| Ionut231312 a răspuns:

Imi merge mie pe FX-8300 cu 6gb ram ddr3 la 1333 laughing tie iti va merge ca uns.