| Alex_Florin_1980 a întrebat:

Salut am o intrebare pentru acest dispozitiv imi trebuie cablu otg? adica daca are varf ca la stic pentru wireless si are nevoie de otg.

link la produs >-------https://www.aliexpress.com/......78747.html

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Acel cablu cu varf ca la stick wireless (USB) e cablul de incarcare al tastaturii care e prevazuta cu un acumulator Li-Ion. Tastatura se incarca prin USB la calculator sau la un incarcator de 5V cu mufa USB de telefon sau de tableta.
Tastatura functioneaza fara fir, prin bluetooth.
Telefonul, tableta, tv boxul sau smart tv-ul la care se va folosi aceasta tastatura trebuie sa aiba bluetooth, altfel tastatura nu merge.
Prin cablu se incarca, nu merge ca tastatura prin cablu.
Daca se foloseste un cablu OTG, tastatura se va incarca din telefon sau tableta, deci nu va merge ca tastatura prin cablu.
Daca un calculator sau un laptop, nu are bluetooth, atunci se va cumpara si un adaptor bluetooth pe USB ca sa mearga tastatura la el.

1 răspuns: