| Mario1999 a întrebat:

Am o intrebare pentru posesorii de Samsung Galaxy S, S Plus, S 2 si altele asemanatoare. Cand intrati in Player-ul muzical si porniti o melodie apare o poza din telefon. Intrebarea mea este daca nu stie nimeni cum se sterge sau schimba acea poza? Eu am un astfel de telefon si nu stiu cum sa rezolv aceasta problema. Multumesc pentru ajutor.

8 răspunsuri:
| Mario1999 explică:

Da, in mod normal nu m-as pune eu sa sterg sau sa schimb artwork-ul, dar ce ma deranjeaza pe mine este ca artwork-ul respectiv este o poza facuta de mine cu telefonul mobil unei alte persoane... Si poza apare la toate melodiile. Nu merge nici daca o sterg din galerie ca tot ramane ca artwork...

| pnker a răspuns:

Unele mp3-uri au o poza numita si artwork, de obicei fiind imaginea albumului. Player-ul de la Android iti afiseaza acea imagine, in cazul in care mp3-ul are atasat un artwork iar daca nu, iti afiseaza la intamplare o imagine de decor de la el. Nu e nevoie sa schimbi imaginile acelea sau sa le stergi. De asemenea, nu cred ca are rost sa te chinui sa atasezi fiecarui mp3 un artwork.

| sleeky1532 a răspuns:

Downloadezi de pe play store cube player (cauti "3" in play store) dai menu download artwork...o sa iti downloadeze pozele alea de care zici tu.problema este ca o sa ai atatea poze in galerie cate ai si melodii...cam aiurea. Dar daca ai da play unei melodii cu playerul muzical nativ al telefonului ar trebui sa ai pozele respective. daca gasesti o solutie cum sa ascunzi artwork-ul in galerie imi dai si mie un mesaj cu solutia big grin

| Petrov_Vladisian_1990 a răspuns:

Pentru a sterge poze e nevoie:1) mergi la setari la conturi si sincronizari si debifezi sincronizare cu facebook si google pentru ca acele poze care iti apar si nu stii de unde sunt din conturile tale la care esti conectat.
2) mergi in contul google + si stergi toate pozele(postarile raman)
3 intri in telefon din nou la sincronizare conturi si bifezi sincronizare cu FB si Google. O sa vezi ca pozele au disparut ca prin minune.
4) mergi innapoi la sincronizari si debifezi sinc cu fb si google pentru nu a nu-ti mai aparea pe viitor poze din alte postari. daca nu s-a inteles trm un mesaj si va ajut.

| Luc_Lucian_1985 a răspuns:

Salut! am un S Plus, dc nu pot sterge unele poze din telefon? nu pot sub nicio forma sa sterg, unele merge dar unele apare ca un cerc asa pe Folder si nu pot sterge, Va rog frms sa ma ajutati cu un raspuns

| andy14 a răspuns (pentru Luc_Lucian_1985):

Depinde de la ce firma l-ai luat (cosmote, Orange, Vodafone?)

| George_Petrescu_1988 a răspuns (pentru Luc_Lucian_1985):

Aceeasi problema o am si eu! ce iti arata in stanga jos cred ca e picassa sau ceva de genu dar si eu ma confrunt cu asta ......chiar si cu cablu de date conectat tot nu am reusit sa le sterg nici macar nu le-am gasit! ai rezovat problema?

| Mario1999 explică (pentru George_Petrescu_1988):

La aproape un an de cand am telefonul, am reusit sa o schimb. Faza e ca muzica trebuie sa fie intr-un fisier separat, in care sa nu mai existe alte fisiere, precum poze. Iar daca vrei sa apara o poza anume la toate melodiile, trebuie sa bagi una in acel folder.